Sunday, August 18

WOWBiz Kombëtar

Motra e ish-futbollistit të Partizanit bën të ‘çmendet’ i gjithë rrjeti pas saj

Motra e ish-futbollistit të Partizanit bën të ‘çmendet’ i gjithë rrjeti pas saj

WOWBiz Kombëtar
Ish-banorja, e cila u bë e famshme në programin “Big Brother”, Olta Sheta, ka goditur sërish, madje duke shkaktuar tërmet në rrjetet sociale. Motra e Arjan Shetës, ish-mbrojtësit të njohur të Partizanit dhe disave prej ekipeve të njohura shqiptare, ka publikuar fotografi tejet seksi, me të cilën ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve. Siç mund ta shohim edhe në këtë foto bukuroshja Olta Sheta vijon të jetë mjaft provokuese dhe në formë, madje duket në versionin e pornostares. Por sikur të mos mjaftonte kjo, Olta e ka ndezuar edhe më shumë situatën me shkrimin që e shoqëron këtë foto: “Fytyra jote do të dukej edhe më e bukur mes shalëve të mia ????”. Gjithashtu ju kujtojmë se disa kohë më parë ajo është përfolur edhe për një lidhje dashurie me futbollistin shqiptar Arma
Pasi këndoi ‘Tallava’ me Muharremin, ç’thotë ajo për këtë rrymë muzikore

Pasi këndoi ‘Tallava’ me Muharremin, ç’thotë ajo për këtë rrymë muzikore

WOWBiz Kombëtar
Pak ditë më parë Enca publikoi këngën e re me titull “Hajde” dhe i habiti të gjithë me bashkëpunimin surprizë me këngëtarin e mirënjohur, Muharrem Ahmetin. Kjo është hera e parë që Enca sjell një këngë tallava dhe në një intervistë për “Prive”, këngëtarja ka treguar se ky zhanër muzike është pjesë e kulturës shqiptare. “E dëgjoj muzikën Tallava. Ka këngë që më pëlqejnë shumë, në momente të caktuara kur dua të kërcej, e dëgjoj. Fundja është një pjesë e kulturës shqiptare e Ballkanase, është pjesë e jona e s’kam pse ta paragjykoj unë e kushdo tjetër“, është shprehur Enca.
Zbulohet emri dhe origjina e pasurisë së Vali Corleones

Zbulohet emri dhe origjina e pasurisë së Vali Corleones

WOWBiz Kombëtar
Vali Corleone ëshë një nga personazhet që u bë viral pak vite më parë në rrjetet sociale. Jeta e tij luksoze dhe deklaratat e ndryshme që thoshte në emisione e bënë Valin që të kthehej në një personazh që u komentua gjatë në media. Mirëpo, ndonëse të gjithë mendojnë se pasuria e tij nuk është bërë në mënyrë të ndershme, së fundmi ‘Gazeta Express’ tregon se Vali në fakt është i pasur fal familjes së tij. Familja e tij e ka prejardhjen nga fshati Llashticë nga komuna e Gjilanit, dhe kanë rreth 50 vjet që jetojnë në Gjilan. Vali Corleone ka mundur të bëjë një jetë luksoze fal bizneseve të familjes të cilët i kanë siguruar dhe roje sigurimi. Ndërkohë, edhe pse të gjithë e njohin me këtë emër, Vali në të vërtetë quhet Valdrin Sylejmani. Kujtojmë që pak kohë më parë, ai
Eli Fara feston ditëlindjen. Sa vjeç mbush këngëtarja

Eli Fara feston ditëlindjen. Sa vjeç mbush këngëtarja

WOWBiz Kombëtar
Ditën e sotme këngëtarja e njohur dhe shumë e dashur për publikun shqiptar Eli Fara feston ditëlindjen. Ajo kavendosur ta festoj pranë familjes dhe miqëve të ngushtë në Frankfurt. Eli dukej shumë e lumtur dhe e surprizuar në momentin kur një djalë afrohet me tortë në duar, teksa të gjithë këndojnë këngën tipike të një feste ditëlindeje. “Frankfurt, gëzuar ditëlindjen për mua. Kohë me familjen”, ka shkruar Eli në videon e publikuar në ‘Instastory’, duke zbuluar kështu se ndodhet pranë njerëzve të zemrës. Vajza e saj nuk duket në tavolinë, por ka vendosur t’i bëjë një urim publik nënës së saj, duke publikuar të njëjtën video dhe duke shkruar: “Shpirt i motrës ti. Të bëhesh 100 vjeç mam, të dua”. E lumtur pranë familjarëve  Eli Fara sot ka festuar 52 vjetorin e ditëlindj
 çfarë kanë bërë Dojna Mema dhe këngëtari i njohur shqiptar?

 çfarë kanë bërë Dojna Mema dhe këngëtari i njohur shqiptar?

WOWBiz Kombëtar
Muaj më parë në mediat rozë bëri bujë lajmi që moderatorja Dojna Mema ishte në një romancë më këngëtarin e njohur shqiptar Vlashent Sala. Por i menjëhershëm që dhe reagimi i moderatores ku u shpreh se ajo dhe këngëtari po përgatisin një projekt të tyrin. E siç duket ky projekt është gati të vijë. Moderatorja bukuroshe, për herë parë do të shfaqet si protagoniste kryesore në një videoklip muzikor. Vetë Dojna me anë të përshkrimit krahas postimit ka zbuluar dy detaje të vogla: titulli i këngës do të jetë “Copëzat” dhe artisti për të cilin bëhet fjalë është Vlashent Sata. Mësohet se bëhet fjalë për një dedikim të bukur dashurie që i përshtatet më së miri dozave të ëmbëlsisë që krakterizojnë Dojnën.        
Klodiana Shala i kthehet moderatorit ‘live’ në emision

Klodiana Shala i kthehet moderatorit ‘live’ në emision

WOWBiz Kombëtar
Atletja e njohur Klodiana Shala ishte e ftuar sot në “E Diell” ku gjatë intervistës kur u pyet për martesën, u shpreh se nuk ka ndërmend të martohet për t’ja mbyllur gojën të tjerëve. “I kam thënë mamit se nuk martohem për t’ia mbyllur gojën të tjerëve që thonë ‘kjo goca jote ngeli pa burrë, pa u martuar”, u shpreh Klodiana. Klodiana tregoi se martesa për të nuk ishte ndonjë qejf i madh dhe as të bëhej nuse. “Po mirë a shtyhet jeta vetëm? Kështu pa martuar do rrish ti gjithë kohës?”, e pyeti Ervin Kurti. “Si ty mo, njësoj je dhe ti”, ja ktheu Klodiana ndërsa Ervini nisi të qeshte dhe tha: “E para që më ka lënë pa fjalë”.
Bujar Qamili, bashkëpunim me Bleona Qeretin

Bujar Qamili, bashkëpunim me Bleona Qeretin

WOWBiz Kombëtar
Këngëtari i muzikës popullore, Bujar Qamili ka bërë me dije në emisionin “Wake Up” se do të vijë së shpejti në tregun muzikor me një bashkëpunim me këngëtaren Bleona Qereti. Kjo e fundit, e cila po zhvillon prej vitesh karrierën artistike jashtë vendit, duket se do t’i sjellë fansave të saj shqiptarë një këngë me motive popullore. Përpara se ta komunikonte bashkëpunimin me Qeretin, Bujari foli edhe për përqafimin që këngëtarët e muzikës popullore po i bëjnë së fundmi rrymës së modernizuar. “Janë gjëra të bukura dhe duhet t’i pranojmë, por nuk duhet t’i ikim asnjëherë traditës. Kanë mbetur shumë pak këngëtarë që nuk i kanë ikur, nuk dua të përmend emra”- u shpreh Bujari, duke lënë kështu të nënkuptohet se bashkëpunimi më i ri nuk do jetë shumë larg traditës popullore shqiptare.
Graciela për Stinen: ‘Nuk e di çfarë ke humbur’

Graciela për Stinen: ‘Nuk e di çfarë ke humbur’

WOWBiz Kombëtar
Këngëtari Stine dhe partnerja e tij Graciela patën një ndarje mjaft të bujshme përpara 5 muajve. E megjithatë, ata janë shprehur nëpër intervista të ndryshme televizive në mënyrë të atillë që midis tyre mund të ketë edhe një rikthim në të ardhmen. Por, së fundmi, ish-partnerja e Stines duket se i ka humbur shpresat që diçka e tillë mund të ndodhë. Tepër aktive në profilin e saj në rrjetin social “Instagram”, Graciela ka komentuar ditën e sotme situatën me Stinen. “Ç’a të pyesim, Stine nuk e di çfarë ka humbur”- i ka shkruar njëri prej ndjekësve, me të cilin Graciela nuk ka ngurruar të ndajë të njëjtin mendim. “Po, po, ashtu mendoj edhe unë”-ia ka kthyer ajo.
Jonida Maliqi shkëlqen në skenën e ‘Eurovision 2019’, përfundon me sukses interpretimi i këngëtares tonë

Jonida Maliqi shkëlqen në skenën e ‘Eurovision 2019’, përfundon me sukses interpretimi i këngëtares tonë

WOWBiz Kombëtar, WOWBiz Ndërkombëtar
Ka përfunduar suksesshëm prezantimin e saj në natën finale të “Eurovision 2019”, artistja shqiptare Jonida Maliqi.Ajo është ngjitur në skenë e 2-ta në radhë për të kënduar ‘live’ këngën e saj “Ktheju tokës”, me të cilën përfaqëson sivjet Shqipërinë në festivalin evropian. E veshur me plot glamur dhe me një interpretim korrekt notash, Jonida Maliqi la mbresa te të gjithë shikuesit me paraqitjen e saj plot shkëlqim. Shqiptarët nga diaspora mund të votojnë për ta ndihmuar Shqipërinë që këtë vit të arrojë një rezultat të lartë në renditjen finale të “Eurovision”-it, i cili po mbahet në Tel Aviv të Izraelit.
Eurovision ,thirrje shqiptarëve në mbarë botën: Votoni Jonida Maliqin

Eurovision ,thirrje shqiptarëve në mbarë botën: Votoni Jonida Maliqin

WOWBiz Kombëtar, WOWBiz Ndërkombëtar
VOTO PËR SHQIPËRINË Mënyrat e votimit në Finalen  e Eurovizion 2019. Shkarkoni aplikacionin zyrtar të Eurovision Song Contest ,  https://eurovision.tv/app  , ose dërgoni me SMS kodin 02 në numrat e mëposhtëm sipas vendit ku ndodheni për momentin: Armeni SMS /  1006 : 02 Call / 0900990 : 02 Azerbajxhan SMS /  9450 : 02 Danimarkë SMS /  1212 : 02 Gjermani SMS /  99599 : 02 Call / 01371 3636 : 02 Britania e Madhe SMS /  622 52 : 02 Call / 09015 22 52 : 02 Irland SMS /  53125 : 02 Call / 1513 7172 : 02 Itali SMS /  475 475 0 : 02 Call / 894 222 : 02 Kroaci SMS /  1897 : 02 Call / 905025 : 02 Letoni SMS /  1897: 02 Call / 905025 : 02 Lituani SMS /  1479: 02 Call / 1669 : 02 Malta