Reklamo ketu

Reklamo ketu

5 destinacione romantike në Evropë: ku mund të shkosh si çift për një festë të paharrueshme

5 destinacione romantike në Evropë: ku mund të shkosh si çift për një festë të paharrueshme
5 destinacione romantike në Evropë: ku mund të shkosh si çift për një festë të paharrueshme
Share

Pushimet romantike me të dashurin tuaj janë një moment intim dhe relaksues dhe destinacioni duhet të jetë magjik!
Vera është sezoni i pushimeve dhe nëse tashmë keni shkuar në plazh me miqtë apo në një udhëtim interesant me të dashurit tuaj, është koha të mendoni për disa destinacione romantike në Europë, të përshtatshme për çifte!

Pushimet ose fundjavat e kaluara së bashku janë një mundësi e mirë për t’u çlodhur dhe për të kaluar sa më shumë kohë së bashku, veçanërisht nëse po i afroheni fundit të pushimeve tuaja dhe më pas të gjithë do të shkojnë në punë dhe do të bëhen pak më të ngarkuar.

Mendova t’ju ofroj disa sugjerime dhe ide për destinacionet rumune në Evropë. Ata nga The Telegraph bënë një listë me qytetet më romantike në Evropë, zgjodha të preferuarat e mia dhe do t’ju tregoj pse janë të përshtatshme për pushime për dy.

Romë dhe një darkë romantike me spageti

Romë dhe një darkë romantike me spageti

Romë dhe një darkë romantike me spageti


Roma është një nga destinacionet romantike më të famshme të Evropës. Ju mund të qëndroni në një nga hotelet bohemiane në qendër, mund të darkoni në sheshin spanjoll, në mënyrë që në mëngjes të zgjoheni me një nga pamjet më të bukura dhe të pini qafën pranë Koloseut.
Rrugët e ngushta dhe të gjalla të Romës do t’ju ftojnë të ecni vetëm me dorë, në këmbë ose me një Vespa, ashtu si në filmin e famshëm Holidays in Rome, me rolin e Audrey Hepburn.

Parisi dhe një croissant i ndarë në dy

Parisi dhe një croissant i ndarë në dy

Parisi dhe një croissant i ndarë në dy


Një fundjavë në Paris nuk është kurrë një ide e keqe. Është sikur që nga momenti që shkel në aeroport ndihesh sikur një valë e gëzuar dhe romantike të mbërthen. Për idragostiti, Parisi konsiderohet si destinacioni ideal. Rrugët e ngushta, plot histori apo histori dashurie të turistëve të tjerë, ushqimi ideal për një darkë romantike, ëmbëlsirat absolutisht përrallore dhe, padyshim, shëtitjet e natës në Champs Elysee.
Ju mund të mendoni se përvoja e Gilit nga Mesnata në Paris nuk mund t’ju ndodhë kurrë, por kur të ecni vetëm, në rrugët e ngushta të Parisit, do të ndjeni se si do të ktheheni lehtësisht pas në kohë!
Ose, mund të shijosh një akullore ndërsa ecën në shkëmbin pranë Senës, në mbrëmje, në perëndim të diellit. Çfarë mund të jetë më romantike se kaq?

Mësoni të kurseni para – 5 metoda të garantuara

Dubrovniku dhe plazhet marrë nga tregimet

Dubrovniku dhe plazhet marrë nga tregimet

Dubrovniku dhe plazhet marrë nga tregimet


Një destinacion përrallor, nëse dëshironi një fundjavë romantike buzë detit, është Dubrovniku. Peizazhet janë absolutisht të mrekullueshëm, plazhet e vendosura në pontone të ngushta dhe intime janë vendi i përsosur për të bërë deklarata dashurie.
Po kalaja? Epo, ky është vendi ideal për të kaluar mbrëmjet tuaja me një gotë verë, për të shëtitur duke admiruar arkitekturën ose për të humbur në dyqanet plot me suvenire.
Tavernat janë ftuese dhe sigurisht që nuk do t’i rezistoni dot pjatave tradicionale!

Firence dhe një moment paqeje

Firence dhe një moment paqeje

Firence dhe një moment paqeje


Qyteti i mrekullueshëm në zemër të Italisë nuk mund të mungonte në listën e destinacioneve romantike në Evropë. Këtu do të mund të shijoni gatime të shijshme italiane, do të mund të merrni me qira një makinë për të shëtitur në qytetet e bukura të Toskanës dhe do të mund të shijoni paqen dhe atmosferën e një prej më të bukurave dhe më romantikeve. qytetet.

Pragë dhe një aventurë për dy

Pragë dhe një aventurë për dy

Pragë dhe një aventurë për dy


Nëse jeni një çift i apasionuar pas udhëtimeve dhe eksperiencave të reja, Praga është një destinacion i mirë. Këtu do të mund të ecni së bashku në secilin, në mbrëmje në perëndim të diellit, dhe të shijoni shoqërinë e njëri-tjetrit, e gjithë kjo pas një dite të gjatë në të cilën keni kaluar duke zbuluar vendet më të bukura të qytetit.

Në Pragë do të gjeni shumë vende plot histori, muze dhe rrugë, arkitektura e të cilave as nuk mund të riprodhohet. Nëse jeni dy persona të apasionuar pas udhëtimeve dhe aventurave të reja, nëse dëshironi të zbuloni vende dhe një histori krejtësisht të re, atëherë Praga mund të jetë një destinacion shumë i mirë për një fundjavë./WOWbiz.al

Foto:pexels

Ju gjithashtu mund të pëlqeni...