Reklamo ketu

Reklamo ketu

Avokado të mbushura me ton

Avokado të mbushura me ton
Avokado të mbushura me ton
Share

Të dëshirosh një snack me avokado? Avokado të mbushura me ton kënaqin të gjitha shijet dhe janë shumë ngopëse.
Avokado është një burim i shkëlqyer i yndyrave dhe fibrave të shëndetshme, dhe në kombinim me proteinat nga toni, këto bare avokado ju ndihmojnë të shijoni një snack të ekuilibruar nga ana ushqyese.

Përbërësit për avokado të mbushura me ton:
1 kanaçe ton në lëngun e vet
1 avokado e pjekur mirë
1 lugë çaji qepë të kuqe të grirë hollë
4-5 domate qershi të prera në katërsh
Puding Chia me qumësht kokosi dhe manaferra
1/2 lugë çaji rigon të tharë
1 lugë çaji vaj ulliri ekstra i virgjër
Lëng limoni
Kripë dhe piper

Mënyra e përgatitjes:
Prisni avokadon në gjysmë dhe hiqni thelbin.
Toni përzihet me qepën e kuqe, rigon, vaj, lëng limoni, kripë dhe piper.
Mbushni avokado me këtë përzierje, rregulloni domatet dhe mund të spërkatni edhe pak rigon./WOWbiz.al

Foto:Shutterstock.com

Ju gjithashtu mund të pëlqeni...