Reklamo ketu

Reklamo ketu

Çfarë kërkon çdo shenjë fshehurazi nga partneri i saj

Çfarë kërkon çdo shenjë fshehurazi nga partneri i saj
Çfarë kërkon çdo shenjë fshehurazi nga partneri i saj
Share

Të zbulosh paraprakisht se çfarë pritjesh ka nga një grua burri me të cilin je i dashuruar dhe si mund ta befasosh këndshëm do të thotë shanse më të mëdha për ta pushtuar përgjithmonë.

Çdo shenjë është e ndryshme dhe, shumicën e kohës, pajtueshmëria në një marrëdhënie është e lidhur me cilësitë e përbashkëta që keni zbuluar me kalimin e kohës.

Ndonjëherë ato zbulojnë preferenca të ndryshme që, nga ndrojtje, frika ose krenaria nuk verbalizohen. Është normale të jesh kështu në një lidhje! Të gjithë veprojmë dhe hapemi ndryshe.
Në fund, gjithçka që ka rëndësi është të zbuloni se çfarë dëshiron partneri juaj për t’i bërë ata të lumtur. Apeloni me besim në astrologji dhe zbuloni cilat janë veçantitë e çdo shenje zodiakale në jetën e çiftit.

Dashi (21 mars – 19 prill)
Dashi aventurier dhe energjik i pëlqen sfidat. Ai gjithashtu dashuron të ketë gjithmonë të drejtë, të fitojë çdo ndeshje dhe vazhdimisht arrin të magjepsë të tjerët me fuqinë e tij. Ajo që ai dëshiron, fshehurazi, është ta sfidojë atë në çdo aspekt të jetës. Sepse ai arrin të të pushtojë ty gjithmonë dëshiron që ti ta komplimentosh më shpesh.

Demi (20 prill-20 maj)
Partnerit të Taurus i pëlqen të ndihet i sigurt, dhe fshehurazi dëshiron të prishet. Asaj i pëlqejnë ushqimet e shijshme të kuzhinës, parfumet, aksesorët dhe rrobat me një dizajn jokonformist. Mund të mos ju duket shumë, por Taurus është vërtet i interesuar për të gjitha këto dëshira që Venusi ngulit në të. Vendasi ndihet unik, i qelbur dhe plot jetë, prandaj duhet të veprosh saktësisht!

Binjakët (21 maj – 20 qershor)
Me Binjakët ju mund të diskutoni çdo gjë, por kur ata janë të zhgënjyer ata kanë nevojë për shumë mbështetje. Në një lidhje ata fshehurazi duan që ti t’u mësosh gjithmonë diçka të re. Ata vazhdimisht dëshirojnë informacion dhe janë të gatshëm për çdo gjë që është dinamike. Bëje lojën, mësoji diçka për të cilën je i pasionuar ose që je shumë i mirë. Përveç kësaj, ju mund të gjeni një mënyrë për të zbuluar dhe mësuar gjëra të reja së bashku.

Gabimet që shenjat e zodiakut bëjnë ndaj miqve

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)
Gaforrja e detit janë të ndjeshëm, e duan sigurinë dhe jetën familjare. Zakonisht manifeston një dëshirë të thellë të lindur për t’u ndjerë të mbrojtur dhe të kuptuar. Gjithashtu, vendësit i pëlqen të kujdeset dhe i pëlqen t’i thuhet se sa i dashur është. Ai shpesh është shumë i ndrojtur për ta pranuar, sepse ka frikë se mos perceptohet si një person i pambrojtur. Mos i jepni kohë të mendojë për këtë dhe të krijojë skenarë.

Luani (23 korrik – 22 gusht)
Falë personalitetit të tij të fortë, Leo pëlqen të tërheqë vazhdimisht vëmendjen dhe të jetë i rrethuar nga njerëzit. Një festë e mirë dhe njerëzit që nuk e marrin jetën shumë seriozisht janë ato që do t’i pëlqejnë atij. Vendasit duan të duken mirë dhe duan që ju të bëni një përpjekje në këtë kuptim. Kjo nuk është aspak keq, është mënyra e tij e lidhjes dhe përhapjes së këndshme të energjisë pozitive.

Virgjëresha (23 gusht – 22 shtator)
Virgjëresha ndonjëherë shihet si tepër praktike dhe tepër e fokusuar në detaje. Ky aspekt pasqyrohet edhe në jetën e çiftit, prandaj shmangni sipërfaqësinë dhe zgjidhni rendin, koherencën dhe madje edhe barazinë në mënyrën tuaj të veprimit. Tregoju atyre se vëreni të gjitha ato detaje që ju duken të vogla dhe i bëni ato të rëndësishme.

Peshorja (23 shtator – 22 tetor)
Peshoret janë gjithmonë natyrë të luajtshme, të gëzuara dhe të përzemërta, të cilat pëlqejnë të tregojnë lirisht dashurinë e tyre. Ata e duan harmoninë, por mbi të gjitha, ata duan të kujdesen për partnerin e tyre. Njeriu Libra dëshiron që ju ta trajtoni atë si diçka të çmuar dhe të jeni mirënjohës për dashurinë që ai mban për ju. Atij i pëlqen të dijë se ti interesohesh dhe nuk e ka problem të marrë iniciativën për të bërë gjërat për të cilat ndjen. Tregoni mirënjohjen dhe respektin e saj dhe kujdesuni së bashku sa herë që keni mundësi.

Akrepi (23 tetor – 21 nëntor)
Akrepi është misterioz dhe vepron gjithmonë sipas arsyetimit të vet. Ajo shihet si pasionante, por ndonjëherë e errët dhe e ftohtë. Është e kuptueshme, sepse kur ofron dashurinë e tij, Akrepi jep gjithçka dhe kjo është arsyeja pse ai ka frikë se mund të humbasë gjithçka. Akrepi kërkon besnikëri nga partneri i tij dhe gjithmonë sigurohet që ai të mos jetë i ekzagjeruar kur shpreh ndjenjat e tij. Si rregull, ai dëshiron t’ju shohë të përkushtuar, të përgjegjshëm dhe të vetëdijshëm kur lindin tundime rreth jush.

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor)
Shigjetari është plot mençuri dhe kjo për shkak të natyrës së tij të guximshme dhe dëshirës për të hyrë në të panjohurën. Ajo që ai dëshiron nga ju është t’i japë liri dhe ta kuptojë këtë dëshirë, sepse liria është fiksimi i tij përfundimtar. Pasi të heqësh dorë nga nevoja për të kontrolluar Sagittarin, atëherë ai bëhet i yti.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)
Bricjapi thuhet se është shenja më e orientuar drejt biznesit të zodiakut. Atyre u pëlqen disiplina dhe rregulli, por u pëlqen edhe të shijojnë frytet e mundit të tyre. Një bricjap dëshiron që ju të tregoni vlerësimin e tij për punën e tyre të vështirë, për ta lavdëruar atë dhe madje për ta vënë atë në një piedestal. Bricjapit i pëlqen të ndihet sikur është lart në krye, në krye, në të gjitha aspektet e jetës së tij.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)
Ujori i pëlqen gjërat jashtë normales (dhe është krenar për këtë karakteristikë të tij) dhe zakonisht bie në dashuri me njerëz me një personalitet atipik. Ai dëshiron që ti t’i tregosh se je i guximshëm dhe gjithashtu të pranosh e të vlerësosh të gjitha cilësitë e tij. Vendasi është i tërhequr fjalë për fjalë nga autenticiteti dhe dëshiron që ju të jeni të veçantë në çdo mënyrë, kështu që le të rrëmbeheni nga frymëzimi.

Peshqit (19 shkurt – 20 mars)
Peshqit zakonisht janë partnerë të sjellshëm dhe të ndershëm. Ëndërrimtarëve të përjetshëm, vendasve u pëlqen të bëjnë biseda të thella me interlokutorin e tyre. Pra, tregoni interes për atë që thonë dhe ata do t’ju vlerësojnë në vend. Si rregull, ata nuk janë të lidhur me gjëra materiale apo diskutime të mërzitshme të rastësishme. Ata duan të njohin pjesën më të thellë të jush dhe të ndajnë gëzimet tuaja dhe ndonjëherë edhe dhimbjet tuaja./WOWbiz.al

Foto: pexels

Ju gjithashtu mund të pëlqeni...