Reklamo ketu

Reklamo ketu

Çfarë nuk duan shenjat e zodiakut që ju të bëni në takimin e parë

Çfarë nuk duan shenjat e zodiakut që ju të bëni në takimin e parë
Çfarë nuk duan shenjat e zodiakut që ju të bëni në takimin e parë
Share

Mendoj se secili prej nesh në një moment ka hapur një faqe interneti për të kontrolluar pajtueshmërinë midis shenjave të zodiakut.
Dhe kjo sepse duam të dimë se astrologjia është në anën e marrëdhënies sonë, por edhe sepse duam të zbulojmë se si mund ta pushtojmë partnerin tonë. Të dijë sa më shumë për të, çfarë e magjeps, çfarë e tërheq, por edhe çfarë nuk i pëlqen.Pra, nëse jeni duke u përgatitur për takimin e parë me njeriun që ju duket interesant, zbuloni se nuk do të ketë një datë të dytë nëse…

Dashi: I takon në një bar ku tashmë kanë qenë dy herë
Edhe pse teorikisht atij nuk i pëlqen të dalë nga zona e tij e rehatisë, vendasit e Aries duan të befasohen vazhdimisht. Mbi të gjitha atij nuk i pëlqen monotonia, kështu që ju do ta zhgënjeni nëse i jepni një takim në të njëjtin vend ku ai ka qenë më parë. Ju me shumë gjasa e dini se ai ka qenë atje më parë dhe ju mendoni se ai do të kënaqet duke u kthyer, por ju e keni gabim.

Dermi: Ju nuk intuitoni kur është koha për të thënë lamtumirë
Mos e keqkupto. Taurusit i pëlqen rehatia dhe nuk i pëlqen të humbasë kohë. Atij i pëlqen kur miqtë vijnë për vizitë, madje gatuan për ta, por ai humbet entuziazmin e tij kur mysafirët harrojnë të largohen. Bëhuni të parët që thoni kur përfundon takimi dhe lëreni të qëndrojë me padurimin për t’ju parë përsëri.

Binjakët: Ju nuk u thoni atyre gjëra interesante
Binjakët bien shpejt në dashuri. Ata janë të pasionuar dhe duan të ndjejnë nxitimin e adrenalinës. Nëse binjakët vendasi të mos kërkon për takimin e dytë, kjo do të thotë se nuk dukesh mjaft interesant për të. Ose ju jeni një person interesant, por ai nuk e ndjeu shkëndijën që do t’i ndizte takat pas jush dhe do ta nxiste atë.

Gaforrja: Ju u tregoni atyre disponueshmërinë pa mundur më parë zemrën e tyre
Talismani fatlum i Gaforres është zemra – nuk është çudi që ata duan që ju të pushtoni zemrën e tyre së pari dhe pastaj të kaloni në punët “serioze”. Zakonisht, gratë janë ato të shqetësuara kur burri dëshiron të shkojë në shtrat që në mbrëmjen e parë, por ka edhe burra që nuk ofrojnë shansin e dytë për gratë që u ofruan në tabaka në fillim. Pra, nxitoni për të hyrë në zemrën e tij dhe vetëm pas në shtrat.

5 shenjat e zodiakut që e dinë saktësisht se kur duhet t’i japin fund një marrëdhënieje: intuita nuk i mashtron!

Luani: Vonesa jochalante në takimin e parë
Luanët adhurojnë të udhëheqin dhe arrijnë me sukses ta bëjnë këtë, kanë cilësi të larta morale dhe janë të ndershëm. Mos u vono të takohesh me ta dhe do të bësh përshtypje të mirë. Nëse arsyeja pse u vonuat për mbledhjen e parë është e bazuar mirë, përgatitni me kujdes shpjegimet tuaja dhe mos kini një qëndrim jochalant. Tregoji se interesohesh për kohën e tij, jo vetëm tënden.

Virgjëresha: Keni qëndrim të gabuar në tavolinë
Zodiak i Virgjëreshës janë të arsimuar, të sjellshëm dhe të vëmendshëm. Pra, mos e trajtoni me epërsi dhe mos u bëni keqdashës me punonjësin që ju shërben ushqimin dhe pijen. Gjithashtu, nuk është e këshillueshme të pini mbipeshkim, por edhe të teproni ose të përtypni me zhurmë. Nëse ju pëlqen shumë dhe ju jep një shans të dytë pavarësisht se nuk i zbatoni këto rregulla, patjetër që nuk do të dëshironi të dilni në restorant në një të ardhme të afërt.

Peshorja: Dukesh ndryshe nga në fotografi
Të lindurit e Peshores udhëhiqen nga dashuria, harmonia, ndershmëria dhe bukuria. Me pak fjalë, nëse doni një marrëdhënie dashurie harmonike me ta, duhet të jeni të drejtë dhe të ndershëm. Që nga fillimi. Dhe kjo do të thotë se nuk ju lejohet të paraqiteni me foto të ritouchuara në FaceApp, në mënyrë që kur të takoheni do të jetë e vështirë për të që t’ju njohë. Jo vetëm që nuk do të ketë një takim të dytë, por i pari do të zgjasë maksimumi një orë.

Akrepi: Ju përmendni një të njohur të zakonshëm për të cilin nuk shqetësohen
Është e vërtetë se ne duam që miqtë tanë të shkojnë mirë me partnerin me të cilin sapo kemi filluar një marrëdhënie, por kjo nuk do të thotë se ne do të zgjedhim se me kë biem në dashuri. Pra, mos u përpiq të mposhtësh një Akrep duke i thënë se ke një njohje të përbashkët. Është një detaj i parëndësishëm për të. Sidomos nëse kjo njohuri është dikush për të cilin nuk i intereson për arsye të ndryshme. Përqendrohu te vetja dhe te ai, silli të tjerët në diskutim në mbledhjet vijuese.

Shigjetari: Ju i bëni ata të ndihen të pasigurt
Shigjetari e duan aventurën dhe udhëtimin, ata janë aktivë dhe energjikë, janë simpatikë… Por ata mund të ndihen të kërcënuar kur u jep shumë hollësi për të kaluarën tënde plot me përvoja. Ata do t’ju dëgjojnë me kujdes, por ka rrezik të nxirrni përfundimin se jeni shumë për ta.

Bricjapi: Ju largoheni pa shprehur dëshirën për t’i parë përsëri
Të sinqertë dhe besnikë, vendasit bricjap kanë ndjenja të thella dhe dashuri me intensitet. Të ndahesh me ta pas takimit të parë pa u thënë se sa mirë je ndjerë në shoqërinë e tyre dhe se dëshiron t’i shohësh përsëri është një zhgënjim i dhimbshëm për ta. Sidomos nëse ndiheshin vërtet të tërhequr nga ti. Nëse i mbani mirë ndjenjat dhe opinionet tuaja për veten tuaj, rrezikoni të mos merrni asnjë shenjë prej tyre.

Ujori: I çoni në një restorant të ngurtë dhe formal

Ujori janë qenie krijuese, të prirura ndaj mendimeve negative dhe humoreve depresive, ndaj mos i çoni në vende të ftohta që nuk ngjallin imagjinatën e tyre. Zgjidhni një vend ku mund të ndihen në elementin e tyre, ku mund të jenë vetë. Në këtë mënyrë ata do të ndihen në shtëpi, në mënyrë të sigurt, dhe ju do të jeni në gjendje të bëni biseda të hapura.

Peshqit : Mos u jepni atyre atë ndjenjën drithëruese të një pasioni të ri
Peshqit refuzojnë të tregojnë ndjenjat e tyre në publik, por të jeni të sigurt se nëse i keni pushtuar në takimin e parë, ata as nuk presin të kthehen në shtëpi për t’ju dërguar mesazhin. Ky mesazh në të cilin ata do t’ju falënderojnë për takimin dhe madje do t’ju zbulojnë tërheqjen tuaj. Peshqit duan të bien në dashuri me shikim të parë, dëshirojnë ndjenjën e fluturave në stomak./WOWbiz.al
Foto: pexels

Ju gjithashtu mund të pëlqeni...