Reklamo ketu

Reklamo ketu

Gabimet që shenjat e zodiakut bëjnë ndaj miqve

Gabimet që shenjat e zodiakut bëjnë ndaj miqve
Gabimet që shenjat e zodiakut bëjnë ndaj miqve
Share

A kanë filluar të të kritikojnë kohët e fundit miqtë e tu? Nëse po, ka shumë mundësi që disa nga veprimet apo fjalët tuaja t’i kenë lënduar.

Ndonjëherë, nuk mund të mos tregohemi të pasjellshëm me miqtë tanë, por nuk është kurrë vonë për të ndrequr gabimet tona. Të kuptuarit e zakoneve tona më pak të mira na ndihmon të korrigjojmë gabimet tona për të shpëtuar një miqësi para se të jetë tepër vonë.

Dashi (21 mars – 20 prill)
Kur një mik të mërzit, zemërimi yt mund të arrijë nivelin më të lartë. Kjo mund të jetë mjaft frustruese për disa nga miqtë tuaj, sepse kjo ju bën të dukeni si një person i pandjeshëm. Merrni kohë për t’u qetësuar dhe për t’u shëruar nga zemërimi, dhe më pas atmosfera në rrethin tuaj shoqëror do të jetë më e rehatshme.

Demi (21 prill – 21 maj)
Ju mund të jeni shenja më besnike e zodiakut në botë, dhe miqtë tuaj e adhurojnë këtë cilësi tek ju. Megjithatë, në misionin tuaj, ju humbni nga sytë kohën për veten tuaj, e cila është shumë e nevojshme për të mbajtur një jetë të ekuilibruar dhe gjithashtu marrëdhënie të ekuilibruara. Mund të jesh shumë i pranishëm në jetën e njerëzve të tu, duke shpërfillur plotësisht tënden.

Binjakët (22 maj – 21 qershor)
Ndonjëherë, ke prirjen të jesh me dy vajza dhe të mos takohesh me miqtë e tu në daljet e planifikuara. Kjo i mërzit shumë, sidomos nëse kanë në plan të dalin me ju për një kohë të gjatë. Duhet të jesh pak më i kujdesshëm me ta!

Gaforrja (22 Qershor – 21 Korrik)
Ju do të jeni gjithmonë atje për miqtë tuaj, pavarësisht nga situata. Aftësia juaj për të qenë shumë të vëmendshëm ndaj nevojave të miqve tuaj ju sjell titullin e mikut më të mirë, por ndër të gjitha harroni të lini miqtë tuaj të jenë në krah kur keni nevojë për një shpatull mbi të cilin të qani. Duhet të hapësh më shumë para tyre!

Horoskopi i javës së 1-7 majit. Luanët marrin lajme të rëndësishme për shtëpinë ose familjen

Luani (22 korrik – 22 gusht)
Ti je ai që kap vëmendjen kudo që të shkosh. Mos e bëni këtë gjatë gjithë kohës, sepse miqtë tuaj mund të ndihen inferiorë ndaj jush, duke i çuar miqësitë tuaja në ujëra të trazuara.
T’i lësh miqtë të flasin dhe të jenë shpirti i festës herë pas here është gjëja më e mirë që mund të bësh!

Virgjëresha (23 gusht – 22 shtator)
Ju mund të bëheni shumë të paduruar kur miqtë tuaj kalojnë shumë kohë duke bërë diçka. Ju preferoni t’i bëni gjërat në një mënyrë të saktë dhe të shpejtë. Por… Duhet të pranosh se çdo njeri ka mënyrën e vet të të bërit të gjërave.

Peshorja (23 shtator – 22 tetor)
Ju thjesht harroni të mbani një ekuilibër midis jetës suaj dhe miqve tuaj. Kjo do të thotë se pothuajse nuk ke kohë për veten tënde. Si rezultat, ju rraskapiteni mendërisht, duke u irrituar dhe duke pasur shpërthime të papritura ndaj të tjerëve.

Akrepi (23 tetor – 21 nëntor)
Ju bëheni mjaft të frustruar dhe të zhgënjyer kur miqtë tuaj lëvizin pak fort në jetën e tyre dhe japin ndjesinë se janë të lodhur. Ju jeni gjithmonë të motivuar për të punuar shumë dhe jeni duke bërë mirë në jetë, por kjo ju mërzit nëse miqtë tuaj nuk dinë të bëjnë asgjë tjetër përveç shtyrjes. Mos u zemëro me ta, por motivoji të shtojnë lojën e tyre!

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor)
Duhet të kërkoni mënyra për t’i ndihmuar miqtë tuaj të ndihen më mirë kur përballen me episode depresive. Mund të jesh shumë qesharak dhe plot energji të mira kur dëshiron të jesh. Pra, përpiquni t’ua drejtoni këtë energji atyre për t’i ndihmuar ata të brohorasin veten. Nuk është e rastit t’i zhytni më tej në humorin e tyre të keq.

Bricjapi (22 dhjetor – 19 janar)
Ndonjëherë mund të jesh shumë i ashpër me miqtë e tu më të mirë, sepse dëshiron që ata të jenë versioni më i mirë i vetes. Nëse kjo përfshin t’i kritikosh për të marrë më të mirën, kështu qoftë! Edhe pse ndonjëherë mund të jetë motivuese, mund të jetë po aq e dhimbshme. Bëjini komplimente herë pas here!

Ujori (20 janar – 18 shkurt)
Ndonjëherë, mund të distancohesh emocionalisht nga miqtë e tu, kështu që ata do të pyesin veten nëse po i dëgjon pak. Ju duhet të përqendroheni dhe të dëgjoni më shumë miqtë tuaj sa herë që ata ndajnë ndjenjat e tyre ose shprehin zhgënjimin e tyre.

Peshqit (19 shkurt – 20 mars)
Ngaqë të pëlqen të jetosh në botën imagjinare dhe në ëndërr, miqtë e tu mund të jenë të mërzitur që nuk je me ta sa herë që kanë nevojë për ty. Duke marrë pak kohë nga jeta juaj e përditshme për të dëgjuar miqtë tuaj, ju do t’i mbani ata pranë jush.

Foto: pexels

Ju gjithashtu mund të pëlqeni...