Reklamo ketu

Reklamo ketu

E vërteta e hidhur për të gjitha shenjat e zodiakut: çfarë kanë për të fshehur

E vërteta e hidhur për të gjitha shenjat e zodiakut: çfarë kanë për të fshehur
E vërteta e hidhur për të gjitha shenjat e zodiakut: çfarë kanë për të fshehur
Share

Askush nuk është perfekt. Të gjithë i kemi limitet tona dhe shmangim të folurit për to, por ndonjëherë është më mirë të përballemi me të vërtetën që na shqetëson.
Radhitja e planetëve në kohën e lindjes ka një ndikim të fortë në personalitetin e çdo personi. Astrologjia mund të zbulojë kështu të vërtetën e hidhur për çdo shenjë që ata do të preferonin të mos e dinin, por patjetër duhet të përballen me të.

Dashi
Ndonjëherë idetë tuaja janë impulsive, vendimet janë irracionale dhe, si rezultat, projektet mbeten të paplotë. Dashi është krenar për të bërë punën e saj, por nëse nuk organizoheni vetë, energjia juaj do të jetë kaotike dhe nuk do të përfundoni asgjë që filloni.
Një gjë tjetër: ju duhet të vlerësoni më shumë të gjitha gjërat me të cilat jeni pajisur – miqtë dhe familjen, punën e mirë dhe lumturinë, në vend që të dëshironi gjithmonë më shumë. Mos u kap fort pas asaj që të mungon: kënaqu me atë që ke.

Demi
Kokëfortësia jote i lidh idetë e të tjerëve. Shumë herë nuk zhvillohet për shkak të mendjes tënde të mbyllur. Dëshiron të provosh se ke të drejtë edhe kur e ke gabim. Të gjithë e dinë se nuk ka kuptim të kundërshtosh veten me ty, sepse nuk pranon të heqësh dorë nga pikëpamja jote. Ju duhet të hapeni ndaj ideve dhe mundësive të reja, përndryshe do të përfundoni në një rrugë që të çon në kapsllëk.

Binjakët
Pavarësisht se sa e çmendur tingëllon, nuk mund të përballosh shprehjen e emocioneve. Të mungon thellësia emocionale. Si shenjë ajri, ju jeni të ajrosur dhe të cekët. Binjakët janë natyra të shoqërueshme, kështu që janë të rrethuar gjatë gjithë kohës nga shumë njerëz, por nuk mund të krijojnë një lidhje intensive me askënd dhe e kanë të vështirë të lidhen me dikë. Ndjenjat e tyre zakonisht fshihen.

Gaforrja
Emocionet janë të mira, por jo kur të bëjnë tepër të ndjeshëm dhe të pasigurt. Gaforrja është kaq emocionues, saqë vuan nga çdo gjë dhe përpiqet të mbrohet. Ai urren që të tjerët e kuptojnë se sa i prekshëm është ai. Pasiguria e shtyn të analizojë në mendjen e tij probleme që nuk janë reale. Mos e lejoni veten të mbyteni nga emocionet dhe mos harroni se vetëm ju mund t’i jepni vetes dashurinë që meritoni.

5 shenjat e zodiakut të meshkujve që do ta trajtojnë partneren si një mbretëreshë

Luani
Je i dëshpëruar për të qenë më i miri në çdo gjë që bën dhe nuk duron dot që dikush të të eklipsojë. Edhe pse Leo përpiqet të jetë i këndshëm dhe i lumtur, ai e ngërthen nga brenda kur dikush është më i mirë se ai. Kjo shenjë ka një sens të mprehtë të konkurrencës, ajo dëshiron të jetë gjithmonë në krye. Luani mund të jetë shumë i interesuar për veten – duhet të kuptoni se nuk është e gjitha për ju gjatë gjithë kohës.

Virgjëresha
Ju jeni krenar për perfeksionizmin tuaj, por të gjithë janë të frustruar nga ky fiksim dhe shpirti juaj tejet kritik, duke përfunduar duke pyetur veten nëse nuk keni diçka më të mirë për të bërë. Arsyeja e vërtetë që fshihet pas nevojës suaj për të qenë të përsosur është se përpiqeni shumë për të përmbushur pritjet tuaja shoqërore. Ju jeni duke kërkuar miratimin dhe admirimin e disa njerëzve që ju jeni duke u përpjekur për të impresionuar, ndoshta prindërit tuaj ose dikush në fushën profesionale.

Peshorja
E magjepsur nga moda dhe arti, Peshorja ka standarde sipërfaqësore rreth llojeve të ndryshme të artit. Në botën e sotme idetë e tij rreth bukurisë janë të vjetëruara, kështu që ai nuk mund të shohë më bukurinë e vërtetë të njerëzve dhe t’i vlerësojë ata për atë që janë. E sjellshme dhe miqësore, Peshorja nuk do të jetë kurrë e pacivilizuar me askënd, por thellë-thellë ajo kritikon pa mëshirë ata që nuk përshtaten me standardet e saj të bukurisë.

Akrepi
Brenda guaskës së ftohtë dhe të fortë ndodhet një vullkan që pret të shpërthejë. Akrepat fshehin një tornado emocionale që mund të çojë në një shpërthim të papritur. I linduri i kësaj shenje përpiqet të fshehë emocionet e tij, kështu që kur qesh e urren se nuk mund ta kontrollonte veten. Kjo humbje e kontrollit është në kundërshtim total me natyrën e tyre të ftohtë.

Shigjetari
Ai është krenar që ka një mendje të hapur, e cila nuk i gjykon të tjerët, por kur ndjen diçka fort, flet pa menduar, duke përfunduar duke lënduar të tjerët pa e kuptuar fare. Ai mendon se ka gjithmonë të drejtë dhe për këtë arsye rrallë e shfajëson veten për sjellje ofenduese.

Bricjapi
Disa njerëz përpiqen të ndihen mirë duke i bërë të tjerët të ndihen keq, dhe ata në Bricjap bien në këtë kategori. Shumë pesimistë, ata ndihen keq shumicën e kohës. Kur ndihen keq ata tërheqin vëmendjen tek problemet e të tjerëve për të fshehur të tyret dhe për të mos vënë re gabimet e tyre.

Ujori
Një mendimtar i thellë dhe i hapur ndaj përparimit, Ujori është, në fakt, shumë kritik. Është e vështirë të besohet se një mendje e tillë e hapur mund të jetë kaq kritike, por e vërteta është se kjo shenjë ka një sërë vlerash dhe opinionesh që i konsideron më të mirat. Edhe nëse ai nuk e tregon atë, thellë në shpirtin e tij ai ju gjykon.

Peshqit
Çfarë bën kur je tepër i ndjeshëm? Ju krijoni një flluskë për t’u mbrojtur nga dhimbja. Bota reale është e vështirë dhe e vërteta është se kjo shenjë e ndjeshme jeton në një kokon sepse nuk di si ta trajtojë faktin se ndjen gjithçka në mënyrë shumë intensive. Vendasi i Pisces ngre një mur rreth tij dhe përpiqet të presë të gjitha ndërveprimet emocionale me njerëzit e tjerë. Dhe ai kurrë nuk e pranon se po e bën këtë./WOWboz.al
Foto: pexels

Ju gjithashtu mund të pëlqeni...