Reklamo ketu

Reklamo ketu

Horoskopi për javën 19-25 qershor. Shigjetari jeton një periudhë ëndrrash në marrëdhënien në çift

Horoskopi për javën 19-25 qershor. Shigjetari jeton një periudhë ëndrrash në marrëdhënien në çift
Horoskopi për javën 19-25 qershor. Shigjetari jeton një periudhë ëndrrash në marrëdhënien në çift
Share

Kjo javë fillon nën ndikimin e një hëne të re te Binjakët, e cila u zhvillua më 18 qershor. Është koha të vendosni synime të reja dhe të ëndërroni për planet tuaja të së ardhmes. Por sekreti është të mos nxitoni dhe të mendoni dy herë përpara se të merrni një vendim.

Më 21 qershor, Dielli hyn në shenjën e Gaforres dhe në të njëjtën ditë festojmë solsticin e verës. Stina e Gaforres, një shenjë kardinale e ujit, na nxit të marrim iniciativën dhe të mësojmë se si të menaxhojmë edhe emocionet më të forta. Marsi dhe Mërkuri formojnë një aspekt në të njëjtën ditë dhe na frymëzojnë të marrim vendime të shpejta dhe të jemi plot entuziazëm.

Një tranzit i rëndësishëm astral ndodh më 19 qershor, kur Jupiteri formon një sekstil me Saturnin. I njëjti aspekt ka ndodhur edhe më 21 dhjetor 2020, që do të thotë se do të përballemi me emocione dhe situata të ngjashme me ato të asaj periudhe.
Zbuloni horoskopin e javës 19-25 qershor për shenjën tuaj të horoskopit:

Dashi
Hëna e re te Binjakët është një ftesë për ju që të afroheni me sigurinë që ofron shtëpia juaj dhe vendet që doni më shumë. Shikoni përreth dhe shijoni më shumë atë që shihni. Keni nevojë për qetësi gjatë kësaj periudhe dhe duhet të keni prioritet komoditetin e shtëpisë.

4 shenjat e horoskopit që mashtrohen lehtësisht: pse i injorojnë të gjitha sinjalet e alarmit?

Demi
Hëna e re te Binjakët është një shans për ju që të gjeni zgjidhje kreative për problemet tuaja financiare. Mund të jetë e vështirë për të analizuar në detaje dhe kjo hënë e re nuk ju ofron më shumë qartësi, por do t’ju ndihmojë të mos keni frikë nga ajo që zbuloni. Marrja e kontrollit të burimeve tuaja do t’ju ndihmojë të ndiheni më mirë në sezonin e gaforres dhe të gjeni më shumë gëzim në jetën e përditshme.

Binjakët
Hëna e re që ndodh në shenjën tuaj ju lejon të keni një qasje më të butë në lidhje me shëndetin, imazhin dhe identitetin tuaj. Ndoshta jeni përpjekur të ktheheni në formë, të përmirësoni dietën tuaj ose të zbuloni një pamje të re që ju përshtatet në mënyrë të përkryer. Por kjo hënë e re ju ndihmon ta doni veten më shumë dhe ta trajtoni veten me dhembshuri, siç do të bënit me një mik të dashur.

Gaforrja
Nuk është koha për të detyruar veten të merrni pjesë në mbledhje, të aplikoni për një punë të re apo të shkoni në festën e një të njohuri që as nuk ju pëlqen. Është një kohë e përkryer për t’i dhënë vetes hapësirë, ëndërruar dhe rilidhur me emocionet tuaja. Do të keni kohë të jeni në qendër të vëmendjes pas datës 21 qershor, kur dielli të hyjë në shenjën tuaj.

Luani
Hëna e re te Binjakët është për ju ai momenti kur mund të kërkoni favore që keni bërë për të tjerët. Ju bëni kaq shumë për të ndihmuar miqtë, familjen dhe komunitetin tuaj, dhe edhe nëse e lëndon krenarinë tuaj të kërkoni ndihmë, ata që keni pranë janë gjithmonë të gatshëm të shpërblejnë bujarinë tuaj. Gjithashtu, është një kohë e mirë për të menaxhuar paratë tuaja në mënyrë krijuese dhe për të marrë fitime më të larta nga aktivitetet tuaja.

Cilat janë shenjat më toksike të horoskopit, sipas një astrologu

Virgjëresha

Hëna e re te Binjakët përfaqëson për ju atë periudhë të vitit në të cilën duhet të rivendosni karrierën dhe imazhin tuaj publik. Ky aspekt ju fton të bëni një hap prapa dhe të analizoni gjithçka në tërësi. Edhe pse nuk jeni aty ku dëshironi të jeni, keni evoluar shumë, sidomos në krahasim me vitin e kaluar. Keni arsye për të festuar dhe së shpejti do të gjeni njerëz që do t’ju mbështesin në përpjekjet tuaja në të ardhmen.

Peshorja
Për ju, kjo javë zbret në momente pushimi dhe relaksi, por edhe në aktivitete që ju lejojnë të mësoni më shumë. Është një kohë e mirë për t’u fokusuar në udhëtime, studime dhe shpirtërore. E gjithë kjo do t’ju lejojë të zbuloni se çfarë dëshironi me të vërtetë nga e ardhmja.

Akrepi
Yjet ju nxisin këtë javë të ndani talentet dhe aftësitë tuaja me të tjerët. Është koha për të demonstruar kreativitetin tuaj dhe për të qenë një mentor për ata që ju rrethojnë. Kur flisni nga zemra, ju frymëzoni të tjerët të ndjekin ëndrrat e tyre. Bëhuni gati të shkëlqeni.

Shigjetari
Hëna e re te Binjakët fillon një periudhë ëndrrash për marrëdhënien tuaj. Keni pasur shumë lidhje në të kaluarën që ju kanë zhgënjyer, por këtë herë gjithçka është ndryshe. Ju jeni gati ta lini këtë person të ri të hyjë plotësisht në botën tuaj. Kaloni kohë duke shijuar njëri-tjetrin dhe lidhja mes jush do të bëhet edhe më e fortë.

Bricjapi
Këtë javë preferohet ta merrni veten më pak seriozisht. Jetojmë në një kohë plot sfida dhe ndonjëherë gjithçka që bëjmë është të jemi të lumtur që kemi përfunduar një ditë të re. Por kjo nuk do të thotë që arritjet tuaja të përditshme nuk ia vlen të festohen. Kaloni kohë duke u falënderuar për gjithçka që keni dhe gjithçka që keni arritur.

Ujori
Për ju, kjo javë zbret për të bërë ato gjëra që ju sjellin më shumë gëzim. Kënaqësitë e thjeshta të jetës, si shijimi i një akulloreje, ngasja e biçikletës dhe të qeshurit me miqtë, ju kthejnë në fëmijëri. Pyetja për të cilën duhet të gjeni përgjigjen është ajo që ju bën vërtet të lumtur.

Peshqit
Ju jeni shumë të mirë për t’u përshtatur me çdo situatë dhe marrëdhënie në jetën tuaj që ndonjëherë mund të harroni se kush jeni në të vërtetë, thellë në vetvete. Këtë javë ju duhet të lidheni sërish me familjen tuaj dhe të rizbuloni gëzimin e jetës në shtëpi. Ju kujdeseni për zbukurimin e hapësirës suaj, pavarësisht nëse dëshironi të rinovoni apo dekoroni plotësisht një dhomë.

Foto:pexels

Ju gjithashtu mund të pëlqeni...