Reklamo ketu

Reklamo ketu

5 shenjat e zodiakut që e dinë saktësisht se kur duhet t’i japin fund një marrëdhënieje: intuita nuk i mashtron!

5 shenjat e zodiakut që e dinë saktësisht se kur duhet t'i japin fund një marrëdhënieje: intuita nuk i mashtron!
5 shenjat e zodiakut që e dinë saktësisht se kur duhet t'i japin fund një marrëdhënieje: intuita nuk i mashtron!
Share

Disa njerëz ndihen menjëherë kur një marrëdhënieje i vjen fundi dhe duhet t’i japin fund asaj. Këto shenja të zodiakut kanë një intuitë të zhvilluar që u tregon atyre se kur kanë nevojë të tërhiqen
Është e vështirë t’i japësh fund një lidhjeje, por bën mirë t’i japësh fund një lidhjeje që nuk të bën më të lumtur. Në jetë është e rëndësishme të ecësh përpara, nuk mund të qëndrosh në një marrëdhënie vetëm sepse është më komode në këtë mënyrë.
Disa shenja të zodiakut kanë më shumë gjasa se të tjerat të dinë se kur vjen koha për ndarje. Sipas asters, ata nuk do të ngurrojnë nëse e kuptojnë se marrëdhënia e tyre nuk po funksionon më.

Dashi
Të sigurt në vetvete, ata që janë në këtë shenjë janë të vendosur dhe entuziastë për qëllimet e tyre dhe nuk pranojnë që dikush do t’i pengojë. Dhe nëse marrëdhënia bëhet pengesë, Dashi beson se kjo nuk është diçka e mirë për të ardhmen e tyre.

Dashi dëshiron të jetë i pari në çdo gjë që ai bën, kështu që në vend që të humbasë kohë ose të presë për të parë se si po shkojnë gjërat, ai preferon të përfundojë llogarinë shpejt dhe të shohë rrugën e tij.

Luani
Pak dramatikisht, Luani është lloji që shpërthen i pari, duke thënë: “Kaq, më mjafton!”. Luani nuk toleron të trajtohet gabimisht, dhe nëse kjo ndodh në një marrëdhënie, atëherë zgjidhni ndarjen. Nuk duhet të jesh studiues për të kuptuar se kur një marrëdhënie është toksike – ose është ajo që të duhet ose nuk është.
Në fillim vë në dyshim instinktet e tua, por dëgjon intuitën tënde dhe bën gjënë e duhur. Vendimi është i juaji, ju bëni hapin e parë.

4 shenjat e zodiakut që urrejnë idenë e martesës

Virgjëresha
Ju jeni gjithmonë duke i kushtuar vëmendje detajeve më të vogla, kështu që ju vini re ndonjë ndryshim në partnerin tuaj. Ju e lexoni lehtë gjuhën e tij verbale dhe jo verbale, kështu që kur intuita ju thotë se marrëdhënia ka mbaruar, ju dëgjoni zërin tuaj të brendshëm. “A mund të jetoj me këtë sjellje/bezdisje deri në fund të jetës sime?” është pyetja që i bëni vetes para se të merrni vendimin e ndarjes. Sapo përgjigja të jetë “jo”, ju do të jeni të parët që do të zgjidhni qasjen praktike dhe do t’i jepni fund marrëdhënies para se ju dhe partneri juaj të lidheni shumë.

Shigjetari
Kur jeni të përqendruar në qëllimet tuaja, dhe partneri juaj qëndron në rrugën e arritjes së tyre, ju menjëherë i hiqni ato. Kjo nuk do të thotë se ju jeni një person i ftohtë ose i pakujdesshëm. Në fakt, është krejt e kundërta. Nëse marrëdhënia nuk u shërben më qëllimeve dhe interesave tuaja, ju zgjidhni t’i thoni partnerit tuaj se nuk ka kuptim të qëndroni së bashku, por do të jeni gjithmonë miq, edhe pse të dy e dini mirë se nuk ka gjasa.

Kurioziteti juaj i natyrshëm do t’ju shtyjë, megjithatë, të filloni një marrëdhënie të re, gjë që e bën të vështirë mbajtjen e një marrëdhënie miqësore me ish-të dashurit tuaj.

Ujori
Si Ujor është e vështirë për ju të bëni një kompromis ose të lidheni me një person, kështu që kur duhet të zgjidhni midis lirisë dhe dashurisë, mendoni se është koha për ndarje. Kjo prirje, e kombinuar me pavarësinë tuaj natyrore, ju bën të mendoni se është e vështirë të mbani një marrëdhënie në të cilën shpirti juaj i lirë nuk pranohet.

Ju ndjeheni kur nuk kuptoheni dhe e dini intuitivisht se në afat të gjatë do të vuani të dy, kështu që në vend që të prisni që të ndodhë këputja, reagimi juaj i parë është t’i jepni fund kësaj marrëdhënieje./WOWbiz.al

Foto: pexels

Ju gjithashtu mund të pëlqeni...