Reklamo ketu

Reklamo ketu

Horoskopi i dashurisë për Mars 2024. Një periudhë pasionante për Gaforret dhe Ujorin

Horoskopi i dashurisë për Mars 2024. Një periudhë pasionante për Gaforret dhe Ujorin
Horoskopi i dashurisë për Mars 2024. Një periudhë pasionante për Gaforret dhe Ujorin
Share

Harmonia dhe mirëkuptimi janë fjalët kyçe për muajin mars 2024, sa i përket shenjave të horoskopit. Ja çfarë lajmërojnë astrologët për të gjithë vendasit.
Horoskopi i dashurisë ndikohet nga stina e Peshqve (me Diellin në këtë shenjë deri më 20 mars, kur arrin në Dashi), gjë që na nxit të ëndërrojmë dhe romancë. Me Merkurin në këtë shenjë deri më 10 mars do të kemi një butësi të veçantë në dashuri dhe kur ai të kalojë te Dashi, ne veprojmë me më shumë pasion.
Afërdita hyn te Peshqit, duke lënë Ujorin, më 10 Mars 2024, duke përfituar nga marrëdhëniet familjare dhe çifti.
Marsi qëndron në Ujori pothuajse gjatë gjithë muajit mars, por në datën 24 kalon edhe në shenjën e Peshqve, duke na ftuar në sakrificë dhe ndihmë vetëmohuese.
Saturni dhe Neptuni vazhdojnë kalimin e tyre në Peshqit, ndërsa Jupiteri dhe Urani mbeten në Demi dhe Plutoni në Ujor.
Vlen të përmendet ekuinoksi pranveror, nga 20 marsi, me stinën e Dashit, por edhe eklipsi i parë i vitit 2024, i cili zhvillohet në Hënën e Plotë në Peshore, më 25 Mars 2025.
Të gjitha tranzitet kanë efekte speciale për secilën shenjë të zodiakut, siç e shohim në Horoskopin e Dashurisë për Mars 2024!

Dashi

Këtë muaj do të përjetoni shumë sfida në dashuri, të cilat do të vënë në provë limitet dhe durimin tuaj. Ka mundësi që disa vështirësi në marrëdhënien tuaj në çift mund të kthehen në konflikte. Ata do të shkaktojnë një ortek ndjenjash, si për ju ashtu edhe për partnerin tuaj. Keni nevojë për tolerancë, sepse nga fundi i muajit gjithçka do të qetësohet dhe së bashku do të gjeni ekuilibrin.
Nëse jeni beqarë, këtë muaj mund të gjeni personin e duhur për të krijuar familje.

Demi

Aspekte shumë të mira për ju astrologjikisht. Vendosja e planetëve ju mbështet në dashuri dhe arrini të shijoni plotësisht atë që ju ofron i dashuri juaj. Partneri do të jetë me ju në marrjen e një vendimi të vështirë. Kini kujdes kur komunikoni me një mik që duket se nuk dëshiron më të mirën tuaj.

Nëse nuk jeni në një lidhje, jeni në një kërkim të përhershëm dhe disa përgjigje mund të vijnë në mars. Kushtojini vëmendje shenjave që ju rrethojnë.

Binjakët

Muaji i tretë i vitit vjen me shumë trazira në marrëdhëniet tuaja, veçanërisht nëse jeni përfshirë në një situatë të komplikuar me një mashkull. Nuk do arrini t’i menaxhoni konfliktet ashtu siç dëshironi, prandaj mund të prisni edhe një ndarje. Tensionet lindin për shkak të Venusit, gjë që ju bën jashtëzakonisht të ndjeshëm ndaj kritikave. Është e mundur të thërrisni ndihmën e dikujt nga jashtë, për t’ju mbështetur dhe këshilluar.
Nëse jeni beqarë, nuk këshillohet të hyni në një lidhje derisa të jeni 100% të sigurt.

Gaforrja

Muaji Mars 2024 sjell lajme të mira për sa i përket marrëdhënieve dhe jo vetëm në atë romantike, por edhe në shoqëri dhe në familje. Ai shëron plagët nga e kaluara që lidhen me fëmijërinë ose marrëdhënien me prindërit. Shfaqet edhe pajtimi me dikë nga i cili jeni larguar. Në dashuri është një periudhë e favorshme për të rizbuluar pasionin me partnerin.

Nëse nuk jeni në një lidhje pasioni do ju shtyjë drejt një mashkulli aventurier që ju ndryshon mendimin për dashurinë.

Luani

Pas një periudhe më të vështirë, rrezet e diellit kanë filluar të duken edhe në jetën tuaj të dashurisë. Lërini pas konfliktet dhe shqetësimet dhe shikoni pamjen e madhe. Sigurisht që ka shumë gjëra për të cilat duhet të jeni mirënjohës dhe ka kohë më të mirë se fillimi i pranverës për të falënderuar të dashurit tuaj që janë në jetën tuaj? Një udhëtim romantik do ju afrojë më shumë me partnerin, nga i cili mund të prisni edhe një dhuratë apo një surprizë.
Nëse jeni beqarë, muaji Mars 2024 mund t’ju sjellë një mashkull me të cilin mund të rindërtoni jetën tuaj.

Virgjëresha

Nuk do arrini të bini dakord me partnerin për vendime të rëndësishme dhe mund të lindin disa konflikte gjatë muajit. Ju mund të keni nevojë për një periudhë vetmie për të rigrupuar ndjenjat tuaja. Mos merrni vendime të nxituara dhe kini kujdes me fjalët që thoni, sepse nuk mund t’i ktheni ato. Kini kujdes me ata që janë në rrethin tuaj të miqve të ngushtë, sepse mund të vuani për shkak të tyre.
Nëse nuk jeni në një lidhje, nuk rekomandohet t’i përgjigjeni pozitivisht dëshirave të dikujt që dëshiron të jeni bashkë nëse nuk jeni ende gati. Është më mirë t’i jepni vetes aq kohë për të menduar sa ju nevojitet.

Peshorja

Në mars do i jepni fund dhe do filloni nga e para në disa situata që kanë rezultuar stresuese kohët e fundit. Një person toksik ose negativ në jetën tuaj do të zhduket dhe ju do të ndjeni një çlirim të fuqishëm. Ka mundësi që në lidhjen e dashurisë të lindin konflikte, por ato do të jenë mjaft të lehta për t’u menaxhuar, nëse tregoni durim me veten dhe partnerin. Mos harroni datën e 25 Marsit, kur eklipsi i Hënës së Plotë në Peshore ju ndihmon të zbuloni ndjenjat dhe emocionet tuaja.

Nëse jeni beqarë, data 25 është gjithashtu e rëndësishme, sepse Hëna e Plotë ndriçon sektorin tuaj të marrëdhënieve, duke ju bërë magnetikisht tërheqës për meshkujt. Ju mund të fitoni zemrën e dikujt të veçantë.

Akrepi

Mos u habitni nëse ndiheni të shqetësuar emocionalisht në mars. Në pjesën e parë të muajit do të ketë shumë konfuzion në lidhje me marrëdhënien tuaj të dashurisë, sepse mund të mos kuptoni ndjenjat tuaja. Jepini vetes kohë për introspeksion, për të kuptuar se nga vijnë disa emocione dhe mos i nxitoni vendimet tuaja. Disa diskutime të pakëndshme me partnerin do t’ju shqetësojnë. Gjithashtu, ka ndryshime që janë të vështira për t’u toleruar në dinamikën e familjes së gjerë. Kah fundi i muajit, pas ekuinoksit, ujërat qetësohen.

Nëse nuk jeni në një lidhje, nuk këshillohet të filloni një të tillë, sepse mund të ngatërroni pasionin me dashurinë.

Shigjetari

Ka 31 ditë me ulje-ngritje. Emocionet tuaja do të barten në një slitë me rul nën ndikimin e Marsit dhe Venusit. Këta dy planetë kanë një ndikim të fortë në marrëdhënien tuaj të dashurisë, duke sjellë konflikte, por edhe pajtime pasionante. Eksploroni anën tuaj seksuale, sepse një aventurë e vogël në dhomën e gjumit do të sjellë lidhje mes jush dhe të dashurit tuaj. Këshillohet që në periudhën e ardhshme të jeni më të qetë në lidhje me pritshmëritë nga personat e tjerë.

Nëse jeni vetëm, është koha t’i hapni zemrën personit që ju pëlqen! Keni guximin të shprehni ndjenjat tuaja dhe nuk do të pendoheni aspak.

Bricjapi

Marsi është muaji i të mësuarit dhe evolucionit, veçanërisht përsa i përket marrëdhënieve dhe dashurisë. Disa diskutime në familjen tuaj do t’ju hapin sytë ndaj një situate për të cilën nuk dinit disa sekrete. Mund të lindin edhe drama, sidomos në marrëdhëniet me prindërit. Përsa i përket ndjenjave tuaja ndaj partnerit tuaj të jetës, ato do jenë më të forta se kurrë, veçanërisht pas një diskutimi të rëndësishëm që do të keni me të.

Nëse nuk jeni në një lidhje, mund të fokusoheni te vetja, sepse pranvera ju bën të lulëzoni dhe të bëheni më tërheqës se kurrë. Që t’ju pëlqejë dikush tjetër, së pari duhet të ndiheni mirë në lëkurën tuaj!

Ujori

Marsi 2024 është një muaj i vështirë për shpirtin tuaj, sepse shfaqen shumë sfida emocionale që do t’ju konsumojnë energjinë. Ju keni një mësim të fuqishëm të jetës nga Universi, i cili mund të marrë formën e një konflikti në marrëdhënien tuaj ose një pengesë për lumturinë tuaj. Shikoni mirë dhuratat që ju bën kozmosi! Mund të duket si diçka negative, por mund të jetë një mundësi e madhe për të parë se me cilët njerëz jeni vërtet.

Nëse jeni vetëm, bëni shumë kujdes kujt i besoni, sepse është e mundur të përfitoni nga dobësitë tuaja.

Peshqit

Në mars do të përjetoni një sërë gëzimesh, shumë dhurata dhe lajme që i prisni prej kohësh. Muaji i gruas është një muaj shërues për ju, veçanërisht sepse Venusi dhe Neptuni ju favorizojnë, duke ju bërë të vendosni veten në vend të parë në marrëdhëniet tuaja. Këto energji të mira ju ngarkojnë shpirtërisht. Në marrëdhënien me personin që dashuroni, keni më shumë kontroll mbi emocionet tuaja, për këtë arsye kuptoheni më mirë se kurrë, sidomos rreth datës 20 mars, ditën e ekuinoksit pranveror.

Nëse jeni vetëm, është një muaj shumë i mirë për t’u dashuruar dhe për t’iu përkushtuar plotësisht partnerit.

Foto: depositphotos

Ju gjithashtu mund të pëlqeni...