Reklamo ketu

Reklamo ketu

Horoskopi i javës 22-28 majit. Gaforret duhet të ndjekin intuitën e tyre

Horoskopi i javës 22-28 majit. Gaforret duhet të ndjekin intuitën e tyre
Horoskopi i javës 22-28 majit. Gaforret duhet të ndjekin intuitën e tyre
Share

Kjo javë nis me sezonin e Binjakëve, por edhe me një aspekt mes Marsit dhe Plutonit, më 22 maj.

Situata bëhet intensive, por në një mënyrë pozitive. Ky aspekt astral na jep më shumë besim në forcën tonë dhe më shumë fuqi. Të gjitha ato gjëra që duhet të kishin filluar, do të fillojnë, më në fund, pas 23 majit, kur Marsi të formojë një aspekt me Jupiterin. Është një ndikim astral që na jep iniciativë dhe kurajo.

Dhe në planin sentimental mund të ndodhin ngjarje befasuese sepse më 26 maj Venusi, planeti i dashurisë, lidhet me Uranin, yllin e ndryshimeve rrënjësore.
Zbuloni horoskopin javor për shenjën tuaj të horoskopit:

Dashi
A është diçka që e keni shtyrë për disa javë apo edhe muaj? Epo, tani është koha për t’u marrë me biznesin dhe për ta zgjidhur atë problem. Tani keni energjinë për t’u kujdesur për gjërat e ngutshme, të cilat nuk mund t’i shtyni më. Do të keni shumë frymëzim dhe shumë entuziazëm për punën.

Demi
Sezoni i Binjakëve është koha e vitit për t’u kujdesur për atë që dëshironi të bëni vërtet. Cilat janë ato gjëra që ju sjellin vërtet gëzim? Edhe pse i thoni vetes se nuk keni kohë për to sepse keni shumë punë, e vërteta është se gëzimet e vogla ju japin energji dhe një ndjenjë mirëqenieje, e cila më pas ju ndihmon të jeni më produktivë.

Binjakët
Ka qenë një sfidë për ju të ndiheni rehat në lëkurën tuaj këto javët e fundit. Por sapo Dielli të hyjë në shenjën tuaj, do të ndiheni më të sigurt në forcën tuaj dhe do të jeni gati për të marrë jetën. Nëse jeni të gatshëm të bëni përpjekjet e nevojshme, mund të merrni atë që dëshironi si në afat të shkurtër ashtu edhe në atë afatgjatë.

Gaforrja
Sezoni i Binjakëve është koha e vitit që ju të bëni një hap prapa dhe të reflektoni. Meditoni ose rezervoni një pushim për disa ditë nëse mundeni. Gjithashtu, duhet të pyesni veten nëse nuk po jepni të gjitha përpjekjet tuaja për t’u bërë përshtypje njerëzve që gjithsesi nuk janë në anën tuaj. Ju duhet të zhvilloni besimin në forcën tuaj dhe të mbështeteni në intuitën tuaj.

Luani
Për ju fillon një nga periudhat e vitit në të cilën shoqëroheni më shumë. Edhe nëse në ditët e para të verës gjithçka që dëshironi është të pushoni pranë pishinës, këtë vit duhet të përdorni sharmin dhe marrëdhëniet tuaja për të gjetur një punë të re. Ndoshta është e vështirë për ju të kapërceni krenarinë tuaj dhe të kërkoni ndihmë, por kur u tregoni atyre përreth jush se çfarë dëshironi, ka më shumë gjasa të zbuloni mundësi të reja.

5 destinacione romantike në Evropë: ku mund të shkosh si çift për një festë të paharrueshme

Virgjëresha
Këtë javë do të zbuloni se, megjithëse janë jashtëzakonisht të rëndësishme për ju, detajet nuk kanë shumë rëndësi. Pavarësisht nëse po filloni një punë të re ose po mësoheni me disa përgjegjësi të mëdha në shtëpi, do t’ia dilni shkëlqyeshëm edhe kur nuk përqendroheni në detajet më të vogla. Qëllimi juaj është të gjeni ekuilibrin midis të qenit nën kontroll dhe të mësuarit për të hequr dorë kur është e nevojshme.

Peshorja
Ju keni shpresuar të gjeni një zgjidhje të thjeshtë për një problem të madh dhe këtë javë ka të ngjarë të zbuloni një të tillë. Pavarësisht nëse keni nevojë të paguani një borxh, të planifikoni një udhëtim të rëndësishëm ose të organizoni një festë, do të jetë më e lehtë se kurrë të gjeni zgjidhjen e duhur. Vlerësoni burimet që keni dhe ndihmën që merrni.

Akrepi
Ka shumë ndryshime në jetën tuaj. Edhe nëse jeni një person që i përballoni mirë të gjitha situatat e paparashikuara, kjo javë do të jetë një javë plot tension edhe për ju. Gjëra dhe situata të reja shfaqen si në jetën tuaj personale ashtu edhe në atë profesionale. Mos u kapni nga ajo që lini pas në mënyrë të tillë që të harroni të shijoni atë që po ndodh tani.

Shigjetari
Sezoni i Binjakëve përfaqëson për ju atë periudhë të vitit kur përqendroheni më shumë në marrëdhëniet tuaja të ngushta. Ju duhet të zbuloni se si të mbështesni më shumë partnerin tuaj të jetës, një koleg të rëndësishëm apo mikun tuaj më të mirë. Shumë njerëz në jetën tuaj po përballen me ndryshime të mëdha aktualisht, dhe ju keni rolin e mbështetjes dhe inkurajimit të tyre.

Bricjapi
Stili juaj i jetesës ka ndryshuar shumë që nga gushti 2022 e deri më tani – ose keni filluar një punë të re, keni ndryshuar stilin e jetesës ose keni hyrë në një komunitet tjetër. Tani është koha për t’u përqëndruar në rutinën tuaj të përditshme. Duhet të gjeni ekuilibrin e nevojshëm që të mos digjeni.

Ujori
Kjo periudhë e vitit, kur Dielli është në shenjën e Binjakëve, është e shkëlqyer për t’u fokusuar në gjërat që ju sjellin gëzim. Mund të jetë për të kaluar më shumë kohë me fëmijët, për të zbuluar një hobi të ri ose për të udhëtuar. Gjërat ndryshojnë shpejt si në shtëpi ashtu edhe në marrëdhëniet tuaja më të ngushta, kështu që keni nevojë për aktivitete për t’ju ndihmuar të relaksoheni.

Peshqit
Dielli hyn tek Binjakët dhe në sektorin tuaj të shtëpisë, gjë që ju bën më të tërhequr dhe introvertë në këtë periudhë të vitit. Në vend që të shkoni në festa dhe evente, preferoni të qëndroni në shtëpi, me të dashurit tuaj. Është e rëndësishme t’i kushtoni kohë vetes, veçanërisht nëse ka ndryshime të mëdha në punë ose në orarin tuaj të përditshëm./WOWbiz.al

Foto:pexels

Ju gjithashtu mund të pëlqeni...