Reklamo ketu

Reklamo ketu

Horoskopi i javës së 1-7 majit. Luanët marrin lajme të rëndësishme për shtëpinë ose familjen

Horoskopi i javës së 1-7 majit. Luanët marrin lajme të rëndësishme për shtëpinë ose familjen
Horoskopi i javës së 1-7 majit. Luanët marrin lajme të rëndësishme për shtëpinë ose familjen
Share

Eklipsi Hënor në Akrep, më 5 maj, përfundon jo vetëm këtë sezon eklipsesh, por edhe një sërë ndryshimesh të mëdha që na kanë tronditur jetën që nga 15 maji 2022.

Aspekte të tjera të rëndësishme astrale të javës janë hyrja e Plutonit në lëvizjen retrograde më 1 maj, si dhe aspekti midis Mërkurrit retrograde dhe Diellit. Këto do të sjellin momente të zbulesës, si dhe zbulimin e sekreteve.

Pavarësisht kaosit dhe periudhës së vrullshme, ka edhe një pjesë të bukur të kësaj jave. Asnjëri prej nesh nuk duhet të kalojë nëpër të gjitha sfidat që na vijnë vetë. Lidhjet dhe marrëdhëniet vërtetojnë të jenë një sistem i rëndësishëm mbështetës.

Zbuloni horoskopin e javës së 1-7 majit për shenjën tuaj të zodiakut:

Dashi
Eklipsi hënor më 5 maj të lejon të çlirohesh nga një borxh. Një diskutim i sinqertë me një mik të ngushtë ose anëtar të familjes ju jep një perspektivë të re dhe ju ndihmon të zbuloni se situata juaj nuk është aq serioze sa mendonit.

Demi
Eklipsi hënor më 5 maj është një pikë kthese për një nga marrëdhëniet tuaja më të ngushta. Mund të jetë një fejesë, një ndarje ose një marrëdhënie e re biznesi. Të dish se ku je në një partneritet të lejon të eksplorosh më lehtë identitetin tënd. Mjaft e kufizove veten dhe përpiqu të zbulosh të gjitha mundësitë.

Binjakët

Kjo javë është një nga javët më të ngarkuara që keni pasur kohët e fundit. Eklipsi hënor më 5 maj thekson se sa përgjegjësi të reja keni marrë muajt e fundit. Sekreti është të zbuloni se si të bëni një punë më të mirë në mënyrë që të mos mbaroni në të ardhmen. Këtë javë bëni diçka që do t’ju japë gëzimin e të jetuarit.

Si do të jetë nata e parë e dashurisë për secilën shenjë të horoskopit

Gaforrja
Eklipsi hënor më 5 maj sjell një fund që ju nevojitet në jetën tuaj romantike ose krijuese. Mjafton të jesh vetvetja, të zbulosh se çfarë dëshiron vërtet dhe të plotësosh nevojat dhe dëshirat e tua. Mos harro se nuk ke pse t’i provosh asgjë askujt, por vetëm vetes.

Virgjëresha
Eklipsi hënor më 5 maj sjell lajme të mëdha për një mik të ngushtë ose një vëlla ose motër. Nuk ka të bëjë me ty, por ka edhe një ndikim të rëndësishëm tek ti. Do të përballeni me një situatë që do t’ju sjellë disa detyrime ose përgjegjësi të reja.

Peshorja
Ka një pikë kthese në gjendjen tuaj financiare me eklipsin hënor në Akrep më 5 maj. Ajo njofton fundin e një periudhe kaotike për ju për sa i përket parave. Që nga maji i vitit 2022 jeni përballur me luhatje financiare, dhe tani situata arrin kulmin.

Akrepi
Eklipsi hënor më 5 maj zhvillohet në shenjën tuaj të zodiakut dhe shënon fundin e një periudhe të trazuar për imazhin dhe identitetin tuaj. Në vitin e fundit ju keni bërë disa përmirësime të rëndësishme në aspektin e shëndetit tuaj, por keni menduar se këto ndryshime kufizojnë lirinë tuaj. Në javët e ardhshme do të ndiheni më të lirë dhe më të qetë.

Shigjetari
Eklipsi hënor më 5 maj mund të sjellë për ju një lloj krize ekzistenciale. Ndërsa të gjithë rreth jush përballen me situata sentimentale ose materiale, të tilla si ndarjet, problemet e parave ose konfliktet familjare, ju jeni të detyruar të pranoni atë që nuk mund ta kontrolloni. Merrni kohë për të pushuar dhe për të medituar këtë javë.

Bricjapi
Eklipsi hënor më 5 maj ka të ngjarë t’ju largojë nga një mik. Edhe sikur të mos ishte krejt e papritur, është ende një ndryshim i papritur. Për disa kohë ke menduar se nuk je i vlerësuar dhe është më mirë të largohesh sesa të detyrosh diçka që nuk funksionon. Edhe pse një pajtim është i mundur në të ardhmen, për momentin pranojeni situatën dhe pajtoheni me idenë.

Ujori
Eklipsi hënor më 5 maj sjell një moment të rëndësishëm në karrierën tuaj ose në imazhin tuaj publik. Nuk bëhet fjalë domosdoshmërisht për një promovim apo një rol më të rëndësishëm, por më shumë për thjeshtimin e punës suaj në mënyrë që të bëheni një lider më i mirë. Është gjithashtu e mundur të ndryshoni fushën tuaj të aktivitetit.

Peshqit
Eklipsi hënor më 5 maj ju sjell një mundësi të papritur për të udhëtuar, për të filluar studime të reja ose për të zbuluar anën tuaj shpirtërore. Në vitin e fundit keni fituar njohuri që kanë ndikuar në vizionin tuaj për jetën dhe planet afatgjata. Kjo javë është ideale për t’u lidhur me një mësues ose mentor për të konfirmuar se jeni në rrugën e duhur.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni...