Reklamo ketu

Reklamo ketu

Si do të jetë nata e parë e dashurisë për secilën shenjë të horoskopit

Si do të jetë nata e parë e dashurisë për secilën shenjë të horoskopit
Si do të jetë nata e parë e dashurisë për secilën shenjë të horoskopit
Share

Të bësh dashuri për herë të parë është një moment mjaft i rëndësishëm në jetën e një personi. Sipas shumëkujt, kujtimi i natës së parë të dashurisë është ngulitur në mendje përgjithmonë.

Ndërsa shumë njerëz bëjnë një punë të madhe prej saj, të tjerë zgjedhin të mos e tregojnë atë. Në përgjithësi, çdo person reagon ndryshe pas përvojës së parë seksuale. Pavarësisht këtij fakti, shenjat e zodiakut na ndihmojnë të identifikojmë disa aspekte të përbashkëta mes njerëzve.

Dashi (21 Mars – 20 Prill)
Për Dashin, të bësh seks për herë të parë nuk është gjë e madhe. Ai e di se ka shumë gjëra më të rëndësishme me të cilat duhet të merret në jetë.

Nuk do të jetë gabim të thuhet se Dashi e trajton natën e parë të dashurisë si diçka për të shënuar nga lista e tij e detyrave.

Demi (21 Prill – 21 Maj)
Demi gjithmonë tenton t’u japë gjërave më shumë rëndësi sesa është rasti, dhe nata e parë e dashurisë nuk bën përjashtim.
Ai dëshiron që momenti të jetë një ngjarje romantike dhe domethënëse.

Binjakët (22 maj – 21 qershor)
Binjakët mund të përpiqen të kalojnë përvojën e tyre të parë seksuale pa e trajtuar atë si diçka shumë të veçantë.
Megjithatë, mund ta trajtoj edhe si diçka të rëndësishme. Në përgjithësi, ata do të kenë ndjenja të përziera për këtë temë.

Gaforrja (22 qershor – 21 korrik)
Gaforres i pëlqen të ketë romancë në jetën e tij. Ai do të sigurohet që të jetë në humorin e duhur dhe gjithçka të jetë perfekte kur të thahet për herë të parë.

Luani (22 korrik – 22 gusht)
Luani është mjaft i paparashikueshëm kur bëhet fjalë për natën e tij të parë të dashurisë. Nga njëra anë, ai mund të planifikojë ngjarjen në mënyrë që gjithçka të shkojë mirë, përfshirë edhe pas.
Nga ana tjetër, ata gjithashtu mund të sillen sikur nuk është gjë e madhe.

Virgjëresha (23 gusht – 22 shtator)
Ndonjëherë Virgjëresha kujdeset shumë për gjërat, dhe herë të tjera pretendon të jetë e lumtur ose e emocionuar për to. E njëjta gjë vlen edhe për përvojën e saj të parë seksuale.
Ata do të kujdesen shumë për të nëse do të ishte mirë, por nëse nuk do të ishte, ajo përsëri do të shtiret si ishte.

Peshorja (23 shtator – 22 tetor)
Së pari, Peshorja do të tentojë të hezitojë përpara se të bëjë seks për herë të parë.
Dhe pasi ta bëjë, ai do të jetë i lehtësuar që ka mbaruar.

Akrepi (23 tetor – 21 nëntor)
Akrepi e konsideron seksin për herë të parë si një arritje.
Ai mund të ndajë përvojën e tij me miqtë e tij dhe madje t’i këshillojë ata për disa gjëra.

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor)
Për Shigjetarin, të bësh seks për herë të parë është vetëm një përvojë tjetër që ata duan të kenë.
Ai nuk do të bëjë ndonjë punë të madhe nga kjo dhe do të vazhdojë të fokusohet në gjërat e tjera që po ndodhin në jetën e tij.

Bricjapi (22 dhjetor – 19 janar)
Bricjapi beson se bërja e dashurisë për herë të parë duhet të festohet, pavarësisht se sa e madhe apo e tmerrshme ishte përvoja.
Ai do të sigurohet që të jetë gati për të pa u emocionuar shumë.

Ujori (20 janar – 18 shkurt)
Ujori preferon ta bëjë atë vetëm për të hequr qafe një herë e mirë këtë punë, veçanërisht pasi shumë njerëz i kushtojnë kaq shumë rëndësi.
Për Ujorin është thjesht një tjetër përvojë jetësore.

Peshqit (19 shkurt – 20 mars)
Peshqit ëndërrojnë natën e parë të dashurisë, duke shpresuar se do të jetë ashtu siç e imagjinojnë ata, pra perfekte!
Edhe nëse gjithçka shkon keq, asnjë nga këto nuk do të ketë rëndësi për këta vendas nëse është me dikë për të cilin kujdesen.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni...