Reklamo ketu

Reklamo ketu

Supë krem ​​me lulelakër, një kënaqësi për t’u provuar

Supë krem ​​me lulelakër, një kënaqësi për t'u provuar
Supë krem ​​me lulelakër, një kënaqësi për t'u provuar
Share

Kur të keni presion për kohën, mund të gatuani një supë të shijshme me krem ​​lulelakra në maksimum një orë, sipas recetës nga myrecipes.com.

Në librin e tyre të gatimit do të gjeni shumë pjata të shëndetshme dhe të shijshme. Zgjodha t’ju rekomandoj këtë krem ​​supë me lulelakër, sepse ka shumë mundësi që të mos keni shijuar diçka të tillë. Është një përzierje perfekte shijesh dhe lëndësh ushqyese, do të bindeni për atë që u tha pasi ta shijoni.

Nga përbërësit e mëposhtëm merrni rreth katër deri në pesë porcione kremoze. Ju mund të mendoni se kjo supë kremi me lulelakër nuk përmban lulelakër, por një lloj kremi të imët. Ajo është kaq e mirë! Këshillë: kurseni disa lulelakra për të dekoruar tasin e supës.
Supë krem ​​me quinoa, kërpudha dhe kokos, përzierje aromatike
Përbërësit për supë krem ​​me lulelakër
1 lugë gjelle vaj vegjetal
2 qepë të grira
1/2 lugë çaji kripë
3 thelpinj hudhre te shtypura
1/2 filxhan verë të bardhë të thatë
1 lulelakër e madhe, e prerë në lule
4 gota supë me perime
piper
2 lugë gjelle vaj ulliri
2 lugë gjelle qiqra të grimcuara
1 lugë majdanoz i grirë.

Një porcion ka 131 kalori, nga të cilat 59% yndyrë, 4,8% proteina, 11 g karbohidrate, 2,9 g fibra, 702 mg natrium dhe 0% kolesterol.

Mënyra e përgatitjes:
Ngrohni vajin në një tenxhere të madhe mbi nxehtësinë mesatare. Shtoni qepën dhe kripën, përzieni herë pas here dhe lëreni të ziejë për rreth pesë deri në tetë minuta, me kapak të mbyllur.
Kur qepa të jetë zbutur, shtoni hudhrën dhe verën dhe lërini përbërësit të ziejnë, derisa lëngu të avullojë, jo më shumë se pesë minuta.
Shtojmë supën me lulelakrën dhe perimet dhe e lemë të ziejë. Më pas zvogëloni flakën, mbuloni enën dhe lëreni të gatuhet për 20-25 minuta ose derisa lulelakra të zbutet.
Përzieni masën sipas dëshirës, ​​më të imët ose në mënyrë të tillë që të ndjeni ende disa copa lulelakër në supë me krem. Shtoni në blender piper, por edhe kripë, nëse e ndjeni ende nevojën.
Në një tas të vogël bashkojmë vajin e ullirit, qiqrat dhe majdanozin. Kur ta shërbeni supën, vendosni pak nga ky salcë dhe shijoni një pjatë sa të thjeshtë aq edhe tërheqëse dhe të shijshme!

Ju gjithashtu mund të pëlqeni...