Reklamo ketu

Reklamo ketu

Supë krem ​​me quinoa, kërpudha dhe kokos, përzierje aromatike

Supë krem ​​me quinoa, kërpudha dhe kokos, përzierje aromatike
Supë krem ​​me quinoa, kërpudha dhe kokos, përzierje aromatike
Share

Është një pasuri shijesh, një paketë e plotë ushqyese dhe mund ta përgatisni edhe kur keni mysafirë kërkues.

Kur ndjeni nevojën për të ngrënë diçka të lehtë, mbushëse, por kremoze dhe tërheqëse, ju rekomandoj kremin e supës me quinoa me kërpudha dhe kokos. Ju nevojiten vetëm përbërës natyralë, të lehtë për t’u blerë dhe të përballueshëm. Kjo përgatitje mund të përgatitet për darkë, pavarësisht nëse e shijoni vetëm ose në shoqërinë e miqve apo familjes.

Mund të mos ju pëlqejë shija e kërpudhave, por ju ftoj të provoni kombinimin e kërpudhave dhe kokosit! Ju do të ndryshoni mendimin tuaj për shijen e kërpudhave. Qumështi i kokosit ka një aromë diskrete, por në të njëjtën kohë të theksuar. Është pothuajse e pamundur të mos njohësh aromën e kokosit në një pjatë.

Quinoa është një burim i shkëlqyer i proteinave, më konkretisht i sasive mbresëlënëse të lizinës, një element thelbësor për rigjenerimin e indeve. Prandaj rekomandohet për ata që bëjnë ushtrime fizike intensive, për tonifikimin e muskujve. Kuinoa përmban një sasi mbresëlënëse fibrash në krahasim me drithërat e tjera. Fibrat janë të nevojshme për tretje efikase dhe për të mbajtur nën kontroll nivelet e sheqerit në gjak.

Guacamole ose salcë meksikane me avokado
Përbërësit për supë me krem dhe quinoa
Për këtë përgatitje, ju duhet të rezervoni afërsisht tre të katërtat e një ore. Nga përbërësit e mëposhtëm merrni rreth katër porcione supë kremi me quinoa. Ju duhet:

2 lugë gjelle vaj ulliri
6 gota kërpudha të copëtuara
4 qepë të vogla, të grira hollë
4 thelpinj hudhre te shtypura
1 lugë çaji trumzë të thatë
kripë dhe piper për shije
2 lugë miell quinoa
1 filxhan qumësht kokosi
3 gota supë me perime
1/3 filxhan quinoa të bardhë ose me ngjyrë
1 lugë gjelle lëng limoni
1 lugë gjelle ujë kokosi

speca djegës dhe majdanoz për shije dhe dekorim

Mënyra e përgatitjes:
Ngrohni vajin në një enë, shtoni kërpudhat, qepën, hudhrën dhe trumzën dhe lëreni të ziejë për rreth pesë deri në gjashtë minuta ose derisa kërpudhat të zbuten.
Shtoni miellin e quinoas, kripën dhe piperin dhe përzieni gjithçka, më pas shtoni qumështin e kokosit, supën me perime dhe quinoan.
Lëreni gjithçka të ziejë për njëzet minuta, shtoni lëngun e limonit, ujin e kokosit dhe lëreni në zjarr për pesë minuta të tjera.
Nëse dëshironi, mund të shtoni edhe supë me perime. Është mirë ta hani të ngrohtë, të zbukuruar me barishte.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni...