Reklamo ketu

Reklamo ketu

Cilat janë shenjat më toksike të horoskopit, sipas një astrologu

Cilat janë shenjat më toksike të horoskopit, sipas një astrologu
Cilat janë shenjat më toksike të horoskopit, sipas një astrologu
Share

A keni kaluar ndonjëherë kohë me një person që ju ka bërë të ndiheni të parëndësishëm ose që ka përfituar nga mirësia juaj?
Nëse kjo ju ka ndodhur, do të thotë se keni pasur të bëni me një person toksik.

Njerëzit që duan të jenë në qendër të vëmendjes gjatë gjithë kohës, të cilët janë manipulues, negativë dhe tepër autoritarë janë zakonisht njerëz toksikë. Dhe disa shenja të zodiakut priren të kenë sjellje toksike.
Astrologja Lauren Ash ka zbuluar për bestlife.com cilat janë shenjat më toksike të zodiakut:

Akrepi

Akrepat kanë një reputacion të ftohtë dhe të prirur për të gjykuar të tjerët. E udhëhequr nga Marsi, planeti i agresionit dhe luftës, si dhe nga Plutoni, ylli i botës së errët, kjo shenjë uji nuk ka frikë të thotë gjëra që të lëndojnë. Vendasit e Akrepit shpesh ankohen për gjithçka që ndodh rreth tyre, ata priren të krijojnë një atmosferë negative dhe t’i bëjnë të tjerët të ndihen inferiorë. Ata zakonisht përpiqen të tërheqin vëmendjen ndaj dobësive të të tjerëve dhe nuk mund të kapërcejnë keqkuptimet e vogla që lindin në mënyrë të pashmangshme. Ata arrijnë t’i kthejnë në drama të vërteta.

Ujori
Ujori njihet si “rebeli” i zodiakut. I sunduar nga Urani, planeti i lidhur me revolucione dhe transformime radikale, Ujori nuk dëshiron t’u bëjë përshtypje të tjerëve. Në fakt, këta vendas duket se kënaqen duke prishur situatat sociale për të fituar një avantazh. Atij i pëlqen të flasë për të tjerët dhe të bëjë thashetheme. Ujorët e dinë se janë shumë inteligjentë dhe do të bëjnë gjithçka për ta provuar këtë, edhe nëse kjo do të thotë të poshtërojnë të tjerët.
10 frikëra irracionale që meshkujt kanë kur bëhet fjalë për marrëdhëniet

Gaforrja
Gaforret njihen për personalitetin e tyre të ndjeshëm dhe emocional. Kjo i bën ata miq të shkëlqyer. Megjithatë, ata kanë një anë të fshehtë dhe të errët. Nëse shenjat e tjera të zodiakut përballen drejtpërdrejt me problemet e tyre, Gaforret priren të shprehen me sjellje pasive-agresive, të karakterizuara nga paqëndrueshmëri dhe zemërim. Një tipar tjetër i zakonshëm i Gaforres është prirja për të luajtur gjithmonë viktimën.

Bricjapi
I njohur si i vendosur dhe praktik, Bricjapi është një nga shenjat më të vështira të zodiakut. Por vendasit e Bricjapit mund të jenë shumë kokëfortë dhe emocionalisht të ftohtë në të njëjtën kohë kur gjërat nuk shkojnë siç duhet. Kjo shenjë ambicioze nuk ka frikë të nxjerrë të gjitha armët për t’i bërë kundërshtarët e tij të ndihen të parëndësishëm. Ata mund të jenë brutalë dhe të ulin një person duke përdorur fjalë kur ndihen të kërcënuar. Prandaj, nëse bëni diçka që nuk u pëlqen, vendasit e Bricjapit do t’ju tregojnë menjëherë armiqësi. Ndjenja e tyre e epërsisë dhe paaftësia për të pranuar kur e kanë gabim janë tipare specifike të njerëzve toksikë.

Dashi
E guximshme dhe plot energji, është një kënaqësi e vërtetë të jesh pranë njerëzve të lindur nën shenjën e Dashit. Por çdo gjë mund të marrë një kthesë negative nëse kjo shenjë mendon se është në një garë. I drejtuar nga Marsi, planeti i luftës, Dashi është i përgatitur të përdorë gjithmonë fjalë të ashpra dhe nuk është i gatshëm të kërkojë falje kur lëndon dikë. Ata presin të adhurohen nga miqtë, familja dhe partneri i jetës. Kjo do të thotë se ata nuk e kanë problem të mburren pa pushim dhe të flasin me të tjerët për t’i dominuar. Dhe nëse ndihen të pasigurt për pozicionin e tyre në një grup, ata do të bëjnë gjithçka për të anuar balancën e fuqisë.


Shigjetari

Edhe pse Shigjetarët janë karizmatikë dhe të shoqërueshëm, ata janë në të njëjtën kohë miq tek të cilët nuk mund të mbështeteni. Mos prisni që ajo t’ju ndihmojë të lëvizni ose të festoni një ngjarje të rëndësishme të jetës. Shigjetarët janë egoistë me kohën e tyre. E nëse dalin, do të sigurohen që të jenë në qendër të vëmendjes. Në fakt, vendasit e Shigjetarit nuk mund të durojnë që dikush tjetër të jetë në plan të parë. Pavarësisht nëse mburren për udhëtimet e tyre të fundit, aventurat apo miqtë e tyre të njohur, Shigjetarët duan të dëshmojnë vazhdimisht se janë shumë më interesantë, më të talentuar dhe më të lezetshëm se njerëzit përreth tyre./WOWbiz.al
Foto:pexels

Ju gjithashtu mund të pëlqeni...