Reklamo ketu

Reklamo ketu

Smoothie jeshile me spinaq

Smoothie jeshile me spinaq
Smoothie jeshile me spinaq
Share

E di që do të preferonit të pini një smoothie rozë me manaferra, por ju garantoj se ky është smoothie-i më i mirë me spinaq jeshil që keni provuar ndonjëherë!

Zarzavatet ofrojnë shumë enzima thelbësore për tretje të mirë, si dhe klorofil, i cili pastron gjakun nga toksinat. Përveç kësaj, një smoothie vërtet i shëndetshëm duhet të përmbajë më shumë perime dhe zarzavate sesa fruta. Kështu që nuk keni më justifikime për të shmangur këtë smoothie të shijshme dhe ushqyese me spinaq jeshil!

Ulja e oreksit – 3 truke që funksionojnë

Përbërësit për smoothie-n më të mirë me spinaq jeshil:
2 gota qumësht bajamesh pa sheqer
3 grushta të mëdha spinaq bebe
1 copë xhenxhefil të freskët
1 banane e prerë në feta dhe e ngrirë
1/2 avokado
2-3 hurma (nëse preferoni një smoothie më të ëmbël)
2 lugë gjelle pluhur proteine ​​kërpi ose fara kërpi të lëvruara

Mënyra e përgatitjes:
Hidhini të gjithë përbërësit në një blender dhe përziejini derisa të përftoni një pije kremoze. Do të shihni që as spinaqin nuk e ndjeni në këtë smoothie jeshile! Provojeni me besim!/WOWbiz.al

Foto: pexels

Ju gjithashtu mund të pëlqeni...